تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز

کارون سرویس با سال ها تجربه در زمینه تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز در کنار شماست تا دسترسی به متخصصان و تکنسین های مجرب را برای شما آسان کند. ما با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت خدمات تعمیرات کولر گازی ال جی در اهواز به شما ارائه می‌کنیم. شما می توانید برای مشاوره یا درخواست تعمیر کولر گازی در اهواز از طریق فرم درخواست تعمیر و یا بخش تماس، با ما در ارتباط باشید.

تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز

تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز

کولر‌های گازی به عنوان دستگاه‌های تهویه هوا و مطبوع‌سازی آن هستند که در سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ مخصوصاً در شهر‌هایی مانند اهواز که گرمای بسیاری حاکم بوده، استفاده از کولر‌های گازی بسیار مرسوم‌تر شده است. با توجه به استفاده زیاد از کولر‌های گازی ال جی در اهواز، مشکلات بیشتری نیز برای این دستگاه‌ها به وجود می‌آیند. تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز از خدمات بسیار ارزنده‌ای به شمار می‌رود که سبب برطرف شدن تمامی مشکلات مربوط به این سیستم تهویه مطبوع می‌گردد. در واقع تشخیص زود هنگام مشکلات رایج کولر گازی ال جی می‌تواند هزینه تعمیر این وسیله برقی را در این شهر به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

فهرست مطالب

اجزای اصلی تشکیل دهنده کولر‌های گازی ال جی و مشکلات مربوط

برای این‌که بتوان درک صحیحی از مشکلات به وجود آمده در قسمت‌های مختلف کولر‌های گازی ال جی به دست آورد باید بخش‌های تشکیل دهنده کولر گازی را بررسی کرد و از عملکرد آن‌ها آگاه بود. یکی از اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده کولر گازی ال جی فیلتر هوا است که وظیفه جلوگیری از ورود ذرات معلق در هوا را به کمپرسور و اپراتور دستگاه بر عهده خواهد داشت.

 لازم به ذکر است که می‌بایست به صورت دوره‌ای جهت تمیز کردن و شستشوی فیلتر پنل دستگاه اقدام کنید. سرویس کولر‌های گازی توسط متخصصین در مرکز تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز به صورت سالانه و با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌شود.

کندانسور

یکی دیگر از اجزای اصلی تشکیل دهنده کولر‌های گازی ال جی که وظیفه انتقال گرمای جذب شده از محیط داخل را بر عهده داشته کندانسور نام دارد. در صورتی که مشکل یا ایرادی در کندانسور دستگاه به وجود آید سرمای مناسبی در دستگاه یا پنل داخلی ایجاد نخواهد شد.

کمپرسور

این قسمت از اجزای تشکیل دهنده کولر‌های گازی ال جی به عنوان قلب دستگاه شناخته می‌شود. در برخی از مواقع با توجه به شرایط و میزان خرابی کمپرسور امکان تعمیر کولر گازی در محل وجود دارد. کمپرسور اگر دچار مشکل گردد به هیچ عنوان سرمایشی را از خود به بیرون شاهد انتقال نخواهد داد.

ترمیستور یا سنسور تشخیص دما

در تکنولوژی‌های گذشته برای فرمان به کولر گازی از ترموستات استفاده می‌شود؛ اما در حال حاضر این امر توسط سنسور حرارتی و ترمیستور صورت می‌پذیرد. در واقع ترمیستور باید دمای محیط را کنترل کند و در صورتی که مقاومت ترمیستور دچار مشکل گردد، به سبب آن اختلال در کار کولر گازی به وجود می‌آید. در صورت بروز مشکل در عملکرد دستگاه خدمات تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز می‌تواند تمامی مشکلات به وجود آمده را در زمان بسیار کمی برطرف سازد.

برد اصلی

برد اصلی تمامی فرامین اساسی در کولر گازی را بر عهده دارد. یکی از مشکلات اصلی مربوط به خرابی برد است که در صورت بروز هر گونه مشکل در برد اصلی سیستم کولر گازی به طور کامل مختل خواهد شد. تعمیر این بخش از دستگاه به تجربه و تخصص بالایی نیز دارد. به همین منظور تعمیر کولر گازی به صورت حرفه‌ای و تخصصی در اهواز انجام می‌شود.

خازن

در صورتی که دستگاه به استارت و گشتاور اولیه نیازمند باشد نیروی اولیه برای این گشتاور توسط خازن فراهم خواهد شد. در صورت بروز مشکل یا اتصال کوتاه شدن خازن باعث می‌شود تا کمپرسور راه‌اندازی و استارت را انجام ندهد.

موتور فن بیرونی

این موتور فن به منظور انتقال گرمای کویل کندانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع موتور فن بیرونی و به حرکت در آوردن یک پروانه می‌تواند گرمای تولیدی کویل کندانسور را کاهش دهد. در صورت بروز مشکل در این قسمت از دستگاه سرمایش افت می‌کند.

اپراتور

یکی از قسمت‌های اصلی سیستم تهویه مطبوع کولر گازی است که برای جذب حرارت از محیط داخل استفاده می‌شود. در واقع در صورتی که اپراتور دستگاه ایراد و مشکل داشته باشد جذب حرارت به درستی انجام نخواهد شد که این موضوع سبب می‌گردد تا سرمایش به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

موتور فن داخلی

وظیفه موتور فن داخلی انتقال گرمای محیط به اپراتور دستگاه کولر گازی است. در واقع این موتور فن با به حرکت در آوردن بلوور می‌تواند گرمای محیط را به اپراتور دستگاه انتقال دهد. در صورتی که موتور فن داخلی دچار مشکل گردد سرمایش وجود نخواهد داشت.

مبرد

به ماده‌ای که باعث ایجاد سرما در داخل دستگاه کولر گازی می‌شود مبرد می‌گویند. در واقع این ماده با جذب حرارت محیط و تبخیر خود منجر به خنک شدن دمای محیط می‌شود. در صورتی که مبرد نشتی داشته باشد، سرمایش به مرور کاهش می‌یابد و در صورت اتمام ماده مبرد نیز عدم سرمایش را شاهد خواهیم داشت.

بسیار مهم است که به صورت سالانه اقدام به سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز کنید. در واقع سرویس‌های سالانه و دوره‌ای باعث می‌شوند تا از نشتی احتمالی جلوگیری به عمل آید و بسیاری از مشکلات که به دلیل کثیفی فیلتر و همچنین کثیفی کویل مبدل کندانسور هستند، برطرف گردند.

هزینه تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز

با توجه به این‌که مشکل به وجود آمده مربوط به کدام یک از اجزای اصلی تشکیل دهنده کولر‌های گازی بوده و میزان خرابی و مشکل ایجاد شده تا چه مقدار است، هزینه تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز مشخص می‌شود. در واقع هزینه تعمیر کولر گازی ال جی با در نظر گرفتن قطعه خراب شده متغیر خواهد بود. مطمئناً هزینه تعمیر برد اصلی دستگاه در مقایسه با اپراتور یا خازن متفاوت خواهد بود.

مشکلات رایج کولر‌های گازی ال جی

از رایج‌ترین مشکلات کولر‌های گازی ال جی می‌توان به قطع شدن فیوز مینیاتوری دستگاه اشاره کرد. در واقع زمانی که این مشکل به وجود می‌آید به محض این‌که کولر روشن می‌شود فیوز می‌پرد. این موضوع می‌تواند به دلیل خرابی فیوز مینیاتوری و همچنین انتخاب سایز نامناسب فیوز باشد. علاوه بر این خرابی کمپرسور کولر گازی نیز می‌تواند سبب اتصالی گردد که این موضوع منجر به قطع فیوز مینیاتوری خواهد شد.

آبریزش یا نشتی از کولر گازی ال جی

دلیل اصلی نشتی آب، خروج بخار از پنل داخلی کولر گازی خواهد بود. معمولاً این مشکل در فضا‌هایی که از دستگاه‌های بخور یا سماور استفاده می‌کنند بیشتر به چشم می‌خورد. لازم به ذکر است در صورتی که از کولر‌های گازی در این‌گونه فضا‌ها استفاده می‌نمایید جای نگرانی نیست؛ چرا که این یک عملکرد طبیعی از دستگاه محسوب می‌شود.

یخ زدن کولر‌های گازی ال جی در حالت سرمایش در فصل تابستان

یخ زدن لوله‌های کولر گازی در حالت سرمایش در فصل تابستان می‌تواند به دلیل خرابی رله برد اصلی باشد. همچنین کثیف بودن کویل اواپراتور نیز از عوامل تأثیر‌گذار در یخ زدن لوله‌های کولر گازی ال جی خواهد بود. علاوه بر این کثیفییا خراب بودن بلوور دستگاه از دیگر دلایل یخ زدگی لوله‌های کولر گازی در فصل تابستان در حالت سرمایش به شمار می‌روند.

کلام آخر

رایج‌ترین مشکلات کولر‌های گازی ال جی مربوط به عدم سرمایش مناسب یا افت سرما است. با توجه به این‌که کولر‌های گازی باید به صورت دوره‌ای و مکرر سرویس شوند نیاز است تا پیش از به وجود آمدن مشکلات جدی اقدام به انجام سرویس‌های دوره‌ای نمود. تعمیر کولر گازی ال جی در اهواز یکی از خدماتی بوده که در صورت بروز هر گونه مشکلی می‌توان از آن کمک گرفت؛ به همین دلیل در صورتی که نیاز به تعمیر کولر گازی در شهر اهواز باشد می‌توان در کم‌ترین زمان نسبت به رفع آن اقدام کرد.

سوالات متداول از مرکز تعمیرات لباسشویی در اهواز کارون سرویس
تعمیرات انجام شده توسط مرکز تخصصی تعمیر کارون سرویس چقدر ضمانت دارد؟

از آن جهت که ما از کیفیت کار خود مطمئن هستیم، به مدت یک سال تعمیرات انجام شده توسط مرکز ما دارای ضمانت می باشند.

بعد از ثبت درخواست توسط مشتری، چقدر طول می کشد تا تکنسین شما در محل حاضر شود؟

به دلیل این که یخچال وسیله ضروری منزل شماست ما سعی می کنیم در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شویم. این زمان حدودا 4 ساعت طول میکشد.

آیا در صورت بروز مجدد خرابی هزینه ی مجدد توسط شما دریافت می شود؟

در این صورت هیچگونه هزینه مجدد یا اضافی توسط تعمیرکاران کارون سرویس از شما همشهریان عزیز دریافت نمیشود.

آیا تعمیرکار مرکز کارون سرویس قطعات مورد نیاز را همراه خودش به منزل میاورد؟

بعد از تماس یا ثبت درخواست شما در سایت، تکنسین کارون سرویس در اولین بازدید و عیب یابی، تعمیر یخچال فریزر شما را انجام می دهد و هر قطعه ای که نیاز باشد به همراه خواهد داشت.

آیا تعمیرات در محل انجام می شود یا دستگاه به کارگاه منتقل می شود؟

تمامی خدمات مرکز تخصصی کارون سرویس در محل می باشد پس نگران هزینه حمل و نقل آن نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *